ספרים מודפסים

ספרים מודפסים בעברית ואנגלית:

 

 

למרבה השמחה, יצאו מספר ספרים בשפה העברית בנושא שיטת בייטס ושיפור ראייה. מקצת מהספרים נכתבו בעברית על ידי אנשים שהם מורים לשיטת בייטס ובקיאים בה ושאר הספרים הם תרגומים של ספרים בשפה האנגלית. בנוסף לכך, קיימים ספרים רבים באנגלית על שיטת בייטס ועל שיפור הראייה בכלל. להלן יפורטו הספרים, שלידיעתו של המחבר הם רציניים ומקצועיים.

בעברית:

  • שיטת ד"ר בייטס לראייה משופרת ללא משקפיים, מאת וויליאם ה. בייטס. הוצאת "אור עם". זהו תירגום לעברית של המהדורה המקוצרת שיצאה באנגלית על ידי אמילי בייטס לאחר מותו של דוקטור בייטס. מאחר והיא מקוצרת הושמטו ממנה החלקים שנוגעים למחקרים המדעיים והתמונות. זהו ספר חובה לכל המבקש להבין וללמוד את השיטה. הספר קשה להבנה למי שאינו בקי בשיטה או מתחיל בה ולכן  מאוד מומלץ להתחיל עם ספר פשוט ומעשי ואחר כך לחזור לספר זה. בכל מקרה, מי שמבקש באמת ובתמים להבין את עקרונות השיטה צריך לקרוא את הספר שהתחיל הכל.

 

 

  • כשרופאת עיניים מאבדת משקפיים – ספר הדרכה לשיפור הראייה, מאת גבריאלה בר. ד"ר גבריאלה בר היא רופאת עיניים. כשהייתה בת 13 זיהו הוריה, שהיו שניהם רופאי עיניים, את בעיית הראייה שלה למרחק והתאימו לה משקפיים. מאז הרכיבה ד"ר בר באדיקות זוג משקפיים. בשנת 1996, כאשר איבדה את המשקפיים בנסיעה מנומנמת תמונה של הספרבמונית לתל אביב, השתנו חייה. בהשראת כתביו של ד"ר בייטס, יצאה למסע אישי ובו חקרה בכוחות עצמה את היכולת שלה לשפר את הראייה ולהשתחרר מהתלות במשקפיים. הספר שלפניכם משלב בין ידע לבין חוויה. התרגילים המעשיים המופיעים בספר מלווים בידע תיאורטי כדי להעמיק את ההבנה של הקשר בין הגוף לנפש, וכדי להבהיר את הסיבות (הגופניות ואלו הנובעות מן העולם הפנימי) המשפיעות על הראייה ועל איכותה. ד"ר גבריאלה בר נפרדה מהמשקפיים שלה ומזמינה אתכם לצעוד במסלול השחרור מן התלות במשקפיים. היא מעבירה סדנאות לשיפור הראייה בכרמיאל, מקום מגוריה, ובמרכז הארץ, והפכה את המשימה לשליחות חייה. מצורפת לספר טבלה לבדיקת הראייה מרחוק.

 

 

  • ריפוי עצמי בתנועה, מאת מאיר שניידר, מורין לרקין ודרור שניידר. הוצאת מודן. ספר זה בשני כרכים שנכתב על ידי מאיר שניידר מפרט את שיטתו לריפוי טבעי. זוהי שיטה מקיפה שמטפלת בכל חלקי הגוף וביניהם גם תוך כדי גישה של חקירה עצמית ולימוד גופך שלך. החלק שעוסק בראייה הוא פרי ניסיונו האישי והעשיר של מאיר שניידר כמורה לשיטה וכאדם שנולד עיוור, עבר סידרת ניתוחי עיניים קשים, קיבל תעודת עיוור לצמיתות ולאחר שהתוודע לשיטת בייטס שיפר את ראייתו בצורה מופלאה.

ההסברים בפרקים שעוסקים בשיפור הראייה הם מהברורים ומהטובים ביותר שקיימים בשפה העברית. הם מקיפים  ופשוטים מאוד להבנה ומדגישים את העקרונות הנכונים שחשובים לראייה נכונה וברורה. כל מי שרוצה ללמוד את השיטה ולתרגל אותה ומעוניין לעשות זאת לבדו באמצעות ספרים – זה הספר הטוב ביותר!

נקודה נוספת שחשוב מאוד להבין היא שהעיניים אינן נפרדות משאר הגוף. לדוגמא, הרפיית המתח בכתפיים ובעורף יכולה להקל על הראייה, עמידה נכונה ונשימה נכונה יש  להן השפעה נפלאה על הקלת המתח בעיניים. לכן חשוב מאוד שכל תירגול לשיפור הראייה ילווה בתהליך של עבודה עם הגוף בדרך של חקירה עצמית והתנסות כדי ללמוד איך להרפות חלקים שונים, איך לעבוד נכון עם איברים שונים כך שלא יישחקו ויתעייפו, לרפא מצבי חולי וניוון שונים ובכלל לאפשר לגוף להיות בריא. שיטת שניידר היא שיטה נפלאה לעבוד ולהנות איתה במטרה לשפר את בריאותך ואת ראייתך. שאר הפרקים בשני הכרכים מומלצים מאוד ללמידת השיטה.

להלן מאמר על השיטה – http://www.altlife.co.il/mag_artshow.php?article_id=83

  • לראות טוב יותר, מאת סימה מיכאלי. הוצאת מילוא.

לראות טוב יותר / סימה מיכאלי

  • החיים כתנועה, דרכי מעיוורון לשיטת הריפוי העצמי, מאת מאיר שניידר. הוצאת פראג.

 החיים כתנועה / מאיר שניידר

  • שיפור הראייה לפי שיטת בייטס, מאת יעקב שלחין, הוצאת אסטרולוג.

 שיפור הראייה לפי שיטת בייטס - ספר הדרכה שימושי לשיפור ראייה לקויה / יעקב שלחין

  • ראייה משופרת ללא משקפיים, מאת הארי בנג'מין. הוצאת אור טבע.

"הנוהג להדביק לפניו של הסובל מראייה לקויה זוג משקפיים, הפך למרבית הצער, עניין רגיל ומקובל. אם לשפוט לפי מספר ה"ממושקפים", דומה שבעידן זה של טלוויזיה ואור מלאכותי, ,כמעט הגענו לשלב, שבו הרכבת משקפיים, הפכה מושג נרדף להתבגרות. לפני למעלה ממחצית המאה הציע ד"ר ו.ה. בייטס, רופא עיניים ניו-יורקי, את שיטתו הנודעת לטיפול בעיניים. הארי בנג`מין, מחברו של ספר זה, הרחיב את שיטת בייטס והוסיף לה עקרונות של ריפוי טבעי. הארי בנג`מין טוען, שאין צורך להפוך לצמחוני, במטרה להפיק תועלת משיטתו, אך הוא מדגיש את הצורך באכילת ירקות ופירות בצורתם הטבעית. שיטתו של מחבר הספר, המבוססת על דרך טבעית לשיפור הראייה, תאפשר לרבים מאתנו, שנידונו להרכיב משקפיים, להיפטר מ"הקביים" הללו. שיטת הטיפול מתוארת בכישרון רב, ועל סמך ניסיונו האישי של המחבר."

 

אומנות הראייה, מאת אלדוס האקסלי

ככל הידוע זה הספר המתורגם הראשון שיצא בעברית על שיטת בייטס לשיפור הראייה. זהו ספר ישן מאוד שהודפס עוד לפני הקמת מדינת ישראל ושפתו ארכאית, אך עדיין הוא מקיף וטוב. יהיה קשה מאוד ללמוד ממנו את שיטת בייטס ועקרונותיה, בגלל השפה הארכאית, לכן מומלצת דווקא המהדורה המקורית באנגלית. מי שמעוניין לקבל העתק מצולם של ספר זה מוזמן ליצור קשר בדף יצירת קשר.

באנגלית:

ישנם ספרים רבים מאוד בשפה האנגלית שעוסקים בשיטת בייטס ובשיפור הראייה בכלל, רשימת ספרים מקיפה באנגלית ניתן למצוא בקישור.

Relearning to see, by Tom Quackenbush

 

  • Help Yourself to Better Sight, by Margarett Darst Corbett

 

  • The Complete Magazines of William H. Bates by Tom Quackenbush

 

http://www.seeing.org/resources/batesbks/us/bookads.htm

 

Share