ניתוחים לשיפור הראייה

ניתוחים לשיפור הראייה:

 

ניתוחי LASIK לתיקון או שיפור הראייה הפכו פופולאריים מאוד בשנים האחרונות ולראייה הפרסומות הרבות של המכונים להסרת משקפיים. אך במקביל לעלייה הגוברת בפופולאריות שלהם יש גם דיווחים רבים על סיכונים רבים להתפתחות בעיות ראייה נוספות, נזקים חמורים שנגרמים מהניתוח כגון פגיעה בראייה ובראיית הלילה, על תופעות לוואי קשות לאחריו ועל הצורך בניתוחים חוזרים לתיקון. לכן ישנן מספר נקודות חשובות שיש לקחת אותן בחשבון לפני קבלת ההחלטה על ביצוע ניתוח בעיניים.

  • הניתוחים לשיפור הראייה קיימים בשוק זמן מועט יחסית ובמקרים רבים עוברות שנים, לעיתים גם שנים רבות, עד שמתגלים הנזקים לטווח ארוך. זו טכנולוגיה צעירה יחסית עדיין שהסיכונים הטמונים בה עדיין לא התבררו עד סופם.
  • התערבות פיזית ושינוי בגוף בדרך של ניתוח היא לא בהכרח הדבר הנכון והטוב ביותר לעשותו. לגוף יש יכולת ריפוי נהדרת משלו. צריך רק לאפשר אותה. האמרה "הרופא מטפל והטבע מרפא" היא נכונה מאוד. ביצוע הניתוח עלול להפריע לניסיונות לשיפור הראייה.
  • אנשים מחפשים פיתרונות מהירים ומיידים לשיפור הראייה, אך לעיתים השקעת זמן ותירגול בשיפור הראייה עדיפה על פני ביצוע ניתוח שיש בצדו גם סכנות רבות.
  • כאמור, השורש לבעיה בעיניים ובראייה הוא במקרים רבים מתח נפשי, ביצוע הניתוח מטפל רק בסימפטומים, אך לא בשורש. הניתוח אומנם מבטל את הצורך במשקפיים או עדשות כלשהן אך הוא לא מבטל את השינוי הפיזי של גלגל העין וגם לא מבטל לחלוטין את המתח והמאמץ המתמיד שרקמות העיניים נתונות בו.
  • לכן מומלץ ביותר ללמוד אודות הניתוח, על הסכנות שטמונות בו, לקבל מידע מקיף מגורמים שאין להם כל אינטרס כלכלי או אחר לבצע את הניתוחים ולא לסמוך בעיניים עצומות על הרופא אלא על עצמך. מקור מידע שימושי מאוד הוא האינטרנט ובייחוד מידע עובדתי, מפורט, אמין ומשוחרר מנטיות פרסומיות כלשהן. להלן קישור לרשימת אתרים שונים שמרכזים מידע עובדתי אודות סוגי הניתוחים השונים והסכנות שטמונות בהם.
Share