מאמרים

מאמרים:

 

דר' ויליאם ה. בייטס

המאמרים הבאים הם בשפה האנגלית ונכתבו על ידי דוקטור בייטס עצמו. המאמרים מפרטים היבטים שונים של תורתו. זכויות היוצרים על המאמרים פגו וכל אחד יכול להפיצם בחופשיות. סדר המאמרים הוא כרונולוגי מהסוף להתחלה.

 

Throw Away Your Glasses (1923)

מדוע משקפיים הם לא הפיתרון ומדוע הויתור עליהם הוא הצעד הראשון לריפוי ראייה גרועה. האמת על אור השמש. השימוש בזיכרון או בדמיון כדי לרפא ראייה לא תקינה. מניעת קוצר ראייה בילדי בית ספר.

A Study of Imagination (1922?)

השימושיות של הדמיון בריפוי ראייה לא תקינה.

A Clinical and Experimental Study of Physiological Optics (1921)

פירוט מחקריו של בייטס על מנגנון ההתמקדות (אקומודוציה) של העין. אי הקביעות של השינויים במספר. כיצד התוצאות סותרות את התיאוריות המקובלות. השימושים המעשיים של תוצאות המחקר.

Imagination and Vision (1921)

כיצד לכל האנשים, ללא קשר למידת בעיות הראייה שלהם, יש רגעים קצרים של ראייה טלסקופית או מיקרוסקופית וכיצד הם יכולים לנצל את הזיכרון המודע או הלא מודע של אותם רגעים קצרים כדי לשפר את ראייתם. התנודה (Swing) הקצרה או האיטית של אותיות כאמצעי להרפיה.

Shifting as an Aid to Vision (1920)

השימושיות של תזוזת העיניים ככלי לריפוי ראייה לא תקינה. כיצד תנודת עיניים נכונה תמיד קיימת בעיניים שראייתן תקינה ואיננה בעיניים שראייתן לא תקינה.

Memory as an Aid to Vision (1919)

השימוש בזיכרון כדי לתרגל הרפיה ולרפא ראייה לא תקינה. הדברים השונים שזכירתם בעיני הרוח היא יתרון, כולל נקודה שחורה. היכולת לזכור נקודה שחורה כמדד להרפיה.

Improving the Sight of Soldiers and Sailors and Relieving Pain (1918)

הצעה מפורטת כיצד שיטת בייטס יכול להיות לעזר שימושי בכוחות המזויינים הצבאיים על מנת לרפא ולמנוע ראייה לא תקינה והקלה של כאבים בעיניים.

A Study of the Images Reflected from the Cornea, Iris, Lens, and Sclera (1918)

מאמר טכני. הסתגלות (אקומודציה) נעשית על ידי התארכות כדור העין, כדי שנראה מתמונות שונות של פני העין. כיצד קוצר ראייה (מיופיה) נוצרת על ידי מאמץ לראות אובייקטים מרוחקים ורוחק ראייה (היפראופיה) על ידי מאמץ לראות אובייקטים קרובים.

The Imperfect Sight of the Normal Eye (1917)

כיצד לכל מי שיש עיניים תקינות וראייה נורמלית, יש ראייה תקינה כל הזמן. ראייה לא תקינה נגרמת על ידי מאמץ לראות. השימושיות של אותיות מוכרות וקטנות ממרחק. כיצד התוצאות שמושגות מצדיקות את השימוש בשיטה בכל מקום.

Blindness Relieved by a New Method of Treatment (1917)

פירוט מקרה של אישה שסבלה מקטראקט, דלקת בעצב, דלקת ברשתית, גלאוקומה, קוצר ראייה ופזילה. עיוורונה שופר באופן עצום על ידי הטיפול, עד למצב שבו נמצאה עם ראייה טובה יותר מהממוצע.

The Radical Cure of Errors of Refraction (1915)

פירוט ניסויים שנערכו על עיניהם של מגוון בעלי חיים ואדם אחד והמסקנות שעלו מכך. מסקנות שהוסקו ממספר גדול של תצפיות על ראייתם של בני אדם. הבסיס של הטיפול בקוצר ראייה ובעיות אחרות על ידי קיבעון מרכזי.

The Prevention of Myopia in School Children (1911)

טבלת סנלן ככלי למניעת קוצר ראייה בילדי בית ספר. כיצד קוצר ראייה נגרם על ידי המאמץ לראות לרחוק.

 

  • הפניות למאמרים נוספים בעברית מפורטים בדף הקישורים.

 

Share